Türkiye'nin En Başarılı Eğitim Kurumunda Uygulanan YÖKDİL Kurs Programlarımız
 
 

DENİZLİ YEDİİKLİM AKADEMİ YÖKDİL KURSU

  TOPLAM DERS SAATİ

130

HANGİ GÜNLER CUMA-CUMARTESİ-PAZAR

 

 

 

YÖKDİL NEDİR? KAÇ YIL GEÇERLİDİR? KİMLER KATILABİLİR? 

* YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.

* YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

* YÖKDİL sınavı ilk kez 5 Mart 2017 tarihinde tek oturumda 30 ilimizde gerçekleştirililmiştir. Bu dönem için sadece İngilizce alanında yapılacak sınav gelecek dönemlerde Almanca, Fransızca, Arapça olarak da genişletilecektir ve yılda iki kez gerçekleştirilecektir.

* YÖKDİL Sınavı başvuruları http://yokdil.yok.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

* Sınav ücreti 75 TL'dir.

* Bu sınava yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

* İlgili mevzuatsal düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir.

* Her üç alanda yapılan sınavlar eşdeğer olup, adaylar kendi disiplinleri ve yetkinliklerini dikkate alarak hangi alandaki sınava girmek istediklerine kendileri karar verecektir. Elde edecekleri puan lisansüstü eğitim ve doçentlik başvurusunda alana bağlı olmaksızın kullanılabilecektir.

* YÖKDİL’in geçerliliğine ilişkin düzenlemeler YDS ile aynı olacaktır. Detaylı bilgi almak isterseniz 0258 26 333 26  numaralı telefonumuzdan arayıp YÖKDİL - YDS ofisi ile görüşebilirsiniz.

 

Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan biz sizi arayalım formunu doldurmanız yeterlidir. Formu doldurduktan sonra YÖKDİL - YDS eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçeçektir.

Biz Sizi Arayalım
Adınız - Soyadınız *
Telefonunuz *
E-Posta *
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
Yapacağınız başvuru ile paylaşacağınız bilgiler sizinle irtibata geçebilmek ve asıl kayıt işlemlerinizi tamamlamak üzere onayınızı almak için kullanılır. Bu başvuru formunun yasal olarak bir bağlayıcılığı yoktur.