KPSS B (Lisans) Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 
1. KPSS B Memurluk (Lisans) Nedir?
 
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), ÖSYM Başkanlığı tarafından iki yılda bir (çift yıllarda) Lisans öğrencileri için Mayıs 2016'da, Lise - Önlisans öğrencileri için Ekim 2016'da yapılan bir sınavdır. KPSS B lisans sınavına bir lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunan öğrenciler katılabilir.
 
2. KPSS B Memurluk (Lisans) Kadroları Nelerdir? 
 
Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadroları KPSS B kadrolarıdır. Kaymakam, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı gibi kadrolar ise KPSS A kadrolarıdır.
 
3. KPSS B memurluk Kadrolarına Atamalar Nasıl Yapılır?
 
KPSS B (Lisans) Memurluk adayı, KPSS sonuç belgesinde bulunan KPSS P3 puan türünü merkezi atamalarda veya ara atamalarda kullanabilirler. Merkezi atamalar 2 yıl boyunca her yılın Kasım ve Haziran aylarında ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılmaktadır. Ara atamalara aynı zamanda "Kurumsal Atama" da denilmektedir.
 
Sınava giren adaylar, KPSS'den elde ettikleri puanlar ile Kasım ve Haziran aylarında yapılan merkezi atamalarda ÖSYM tarafından hazırlanan tercih kılavuzu ile tercih yapmaları gerekmektedir. Adaylar bu kadrolara tercih yaparken aranan nitelikleri dikkatlice inceleyerek kendilerine uygun olan kadroları, puanlarını da göz önünde bulundurmak suretiyle tercih yapmalıdır. Ayrıca adaylar bu puanlarını 2 yıl boyunca ara atamalarda yani kurumsal atamalarda da kullanarak tercih yapabilirler.
 
4. KPSS B Memurluk Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 
a. KPSS memurluk kadroları için sınav ne zaman yapılmaktadır?
 
KPSS B  memurluk kadroları için sınav ÖSYM tarafından 2 yılda bir çift yıllarda (2016, 2018, 2020...) yapılmaktadır. Bu kadrolara girmek isteyen lisans mezunu adaylar 2016 yılının Temmuz ayında; Lise - Önlisans mezunu adaylar ise aynı yılın Eylül ayında sınava girmeleri gerekmektedir.
 
b. KPSS B memurluk kadrolarına atanmak için hangi sorular yanıtlanmalıdır?
 
KPSS B  memurluk sınavında toplam 120 soru bulunmaktadır. Soru dağılımları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
 
 Genel Yetenek
 Genel Kültür
 Türkçe  30 Soru  Tarih  27 Soru
 Matematik  30 Soru  Coğrafya  18 Soru
     Vatandaşlık  15 Soru

c. KPSS B memurluk sınavına son sınıf öğrencileri de girebilir mi? 
 
Sınav sonuçlarının geçerli olduğu 2 yıl süresince mezun olabilecek durumdaki adaylar KPSS B memurluk sınavına girebilirler.
 
d. KPSS B memurluk atamaları nasıl yapılır?
 
KPSS B memurluk atamaları merkezi ve kurumsal atama olmak üzere iki farklı şekilde yapılır.
 
e. KPSS B memurluk "merkezi atamaları" ne zaman yapılmaktadır?
 
KPSS B  memurluk merkezi atamaları, 2 yıl boyunca Kasım ve Haziran aylarında yapılmaktadır.
 
f. KPSS B memurluk "kurumsal atamaları" ne zaman yapılmaktadır?
 
KPSS B  kurumsal atamaları, ilgili kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılır.
 
g. KPSS B memurlukta yabancı dil sınavının önemi nedir? 
 
Yabancı dil sınavı adayların tercihine bağlıdır.
 
h. KPSS B kadrolarına atanmak için hangi puan türleri kullanılmaktadır?
 
KPSS B  kadroları için gerçekleştirilen atamalarda Lisans mezunu adaylar için P3, Önlisans mezunu adaylar için P93, Lise mezunu adaylar için P94 puan türleri geçerli olmaktadır.
 
ı. KPSS B memurluk atamalarında yaş sınırı var mıdır?
 
Genel olarak 18 yaşını tamamlayanlar devlet memuru olabilirler. B grubu kadrolar için üst  yaş sınırı yoktur. Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler ise en az 15 yaşını doldurmuş ve mahkeme kararı ile reşit kılınmış olmak şartı ile devlet memurluklarına atanabilirler. 
 
i. KPSS B'den başka sınav yapılır mı?
 
Merkezi atamalarda ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır. Fakat kurumsal atamalarda ayrıca mülakat yapılabilir.
 
Türkiye'nin En Çok Kazandıran Memurluk Kurslarında Eğitim
 
Son yıllarda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, sınava giren öğrenci sayısının artması, soru tarzının sürekli değişmesi ve yeni konuların sınav formatına eklenmesi süreci zorlaştırmıştır. Bu zorlu süreçte sınava hazırlanan adayların başarılı olabilimesi için disiplinli bir çalışma ortamı yakalaması, profesyonel eğitim ve yayın desteği alması başarının sağlanmasında önemli hale gelmiştir.
 
Bu aşamada YEDİİKLİM AKADEMİ, uygulamakta olduğu eğitim sistemini, yıllarca denenen eğitim modelleri sayesinde, öğrencilerinin başarısını arttıracak şekilde geliştirmiştir.
 
YEDİİKLİM AKADEMİ, sınav formatına uygun yayın desteği vererek, alanında kendisini ispatlamış öğretmenlerle çalışarak ve sistemli bir eğitim politikası uygulayarak öğrencilerinin başarısını en üst seviyeye çıkartmış ve Türkiye'nin en çok kazandıran MEMURLUK kursu olmuştur.
 
Eğitimde başarı ve kurumsallığın markası olan YEDİİKLİM AKADEMİ, Türkiye sathına yayılmış 50 şubesinde yürütmekte olduğu KPSS MEMURLUK kursları ile siz değerli öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlanmaya devam etmektedir.   
 
Eğitim Programımız

Matematik Konu Anlatım Dersi

65 Saat

Tarih Konu Anlatım Dersi

65 Saat

Türkçe Konu Anlatım Dersi

30 Saat

Coğrafya

30 Saat

Vatandaşlık

30 Saat

Geometri Konu Anlatım Dersi

20 Saat

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Dersi

15 Saat 

Dönem Sonu Genel Tekrar Dersi

50 Saat

Matematik Etüt

30 Saat

Toplamda Konu Anlatım Dersleri

335 SaatAyrıca Sınırsız Birebir ders ve etüt imkanı
 
Türkiye'nin Memurluk Alanında En Çok Yayın Veren Eğitim Kurumu
 
Genel Yetenek Konu Anlatım Seti (Türkçe-Matematik)
 
Genel Kültür Konu Anlatım Seti (Tarih-Coğrafya - Vatandaşlık)
 
Genel Yetenek Soru Bankası (Türkçe-Matematik)
 
Genel Kültür Soru Bankası (Tarih-Coğrafya - Vatandaşlık)

Genel Yetenek Çek Kopart Yaprak Testleri
 
Genel Kültür Çek Kopart Yaprak Testleri

14 Adet Genel Yetenek - Genel Kültür Çözümlü Deneme Seti

15 Adet Türkiye Geneli Deneme Sınavı

Keyifli Tarih Konu Anlatım Kitabı

Keyifli Matematik Konu Anlatım Kitabı

Genel Kültür Kısayol Serisi

 
 
Eğitim Modelimiz 
 
Öğrencilerin Seviyelerine Uygun Sınıflar
 
Adaylarımıza, sınavda başarılı olabilmeleri için seviyelerine uygun sınıflarda eğitim verilmektedir. Bu anlamda, yapmış olduğumuz sınavlar ile öğrencilerimizin seviyeleri tespit edilerek durumlarına uygun sınıflarda eğitim almaları sağlanmaktadır.
 
Sınava Yönelik Pratik ve Etkili Eğitim 
 
KPSS'de zamanı iyi kullanmak başarının önemli halkalarından biridir. Bu sebeple uzman eğitici kadromuz derslerde, öğrencilerin sınavda zaman problemi yaşamalarını önlemek amacı ile soruları daha pratik bir biçimde çözebilmelerini sağlayacak etkili yöntemleri öğretmektedirler.
 
KPSS B'ye Özel Öğretmen Kadrosu 
 
KPSS, soru tarzının her sene daha da zorlaşması ve ayrıntıların ön plana çıkması bakımından ÖSYM'nin yaptığı sınavlar arasında en zorlarından biri haline gelmiştir. Uzman eğitim kadromuz yılların verdiği tecrübeden hareketle öğrencilerimize hangi konuda ne tür soruların çıkabileceği hususunda yön gösterip yardımcı olmaktadır.
 
Denizli'nin En Fazla Ders Veren KPSS B Memurluk Kursu 
 
Denizli'nin ders saati en fazla olan KPSS kursu olmamızın yanı sıra sınavlara yakın zamanda verilen genel tekrar programları, seviyelerine göre ekstra matematik ve tarih soru çözüm sınıfları, yoğun birebir ve etütleri ile öğrencilerimizin başarısını artırmaktayız. 
 
Haftanın 6 Günü Birebir Soru Çözüm İmkânı  
 
Çalışırken çözemediğiniz soruları, birebir etüt programlarımız ile öğretmenlerimize sorarak çözebilirsiniz.
 
Farklı Gruplarda Ders Telafi İmkânı 
 
Herhangi bir sebepten dolayı ders kaçıran öğrencilerimiz, bireye özel telafi ders programları ile eksik oldukları konuların telefisini yapabilirler. 
 
KPSS Formatında 15 Adet Türkiye Geneli Deneme Sınavı  
 
Gözetmenler eşliğinde uyguladığımız deneme sınavları sayesinde Türkiye genelinde gerçek başarınızı görüp konu eksiklerinizi tespit edebilir ve süreyi daha verimli kullanmayı öğrenebilirsiniz. 
 
Haftanın 7 Gün Kütüphane Hizmeti

Farklı yayınlarla donatılmış 150 kişilik modern kütüphanemiz ile size hizmet vermekteyiz.
 
Modern Amfi Sınıflar

Öğrencilerimize, amfi şeklinde tasarlanmış, rahat oturma düzenine sahip, aydınlık, ferah sınıflar ile eğitim vermekteyiz.
 
KPSS B Memurluk Atamaları İle İlgili Mesaj Yoluyla Sürekli Bilgilendirme 
 
KPSS'de almış oldukları puanı kullanabilecekleri kadrolarla ilgili bilgiye sahip olabilmeleri için, öğrencilerimiz kurumumuz tarafından mesaj yoluyla sürekli olarak bilgilendirilmektedir.  
 
Uzman Kişiler Öncülüğünde Rehberlik Hizmeti
 
Uzman rehberlik ekibimiz, eğitiminiz süresince bireye özel ders çalışma programı hazırlamakta, atama dönemlerinde ise kurumlar ve kadrolar hakkında bilgilendirme yapıp doğru tercihleri yapmanızı sağlamaktadır.
 
 
Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için sitemizin sol tarafında bulunan biz sizi arayalım formunu doldurmanız yeterlidir. Formu doldurduktan sonra eğitim danışmanlarımız sizinle en kısa zamanda iletişime geçeçektir.